„Jako fakt? Tohleto jako ještě někdo používá? To už můžeš rovnou psát husím brkem.“

Tak přesně tohle jsem si pomyslel, když jsem plnicí pero viděl poprvé. Ale já se zamiloval. V tu chvíli mě asi popadl ten pocit chtíče vymanit se ze stáda uniformní jednolitosti propiskářů. A já v ten moment objevil svět mému srdci doposud zapovězený.

Plnicí pera? Tyto zázračné nástroje dodají Vašemu rukopisu nový rozměr – rozměr jedinečnosti ve společnosti plné tuctovosti a plastu. Asi to může znít podivně od někoho, kdo je notoricky považován za toho nejhoršího škrabala široko daleko, ale psát plnicím perem je radost. Každá linka není již jen prostředkem tvořícím znak, ale i vlastním příběhem. Záleží na přítlaku, inkoustu, šíři hrotu, papíru, ale i sklonu ruky pisatele. Tolik faktorů, tolik proměnných, tolik originálů.

Na rovinu – plnicí pera nejsou bezchybná – inkoust často dochází, každou chvíli mám ruce celé modré a jejich cena končí kdesi v oblacích.

Perem se ale píše tak lehce. Nedovolím si tlačit, hrot klouže po papíru hladce, až si člověk pomyslí, že nepíše po papíře, ale po másle. Navíc, ten pocit radosti z  věci samotné! Zbožňuji hračičky. Obzvláště ale ty kvalitní, těžké, prostě dokonalé. Plnicí pera jsou jednoduše překrásná.

IMGP9535_S

IMGP9534_S

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.